UWAGA! Holiday Camp NIGERIA 2016! Czas w drogę!

UWAGA! Holiday Camp NIGERIA 2016! Czas w drogę!
past almost 2 years ago

Starts: Thursday, 14 July, 2016 11:00pm

Ends: Friday, 15 July, 2016 02:00am

Event Details

Kierunek: Afryka - Nigeria - Ibadan (a dokładniej 7°23’16’’N 3°53’47’’ E ;) )
Kiedy: wyjazd – lipiec 2016
Cel: HOLIDAY CAMP! Nasza misja
Kto: Ela Permus, Marta Ruszczyńska

Mamy swoje życie i swoje pasje, ale łączy nas MISJA – nasze marzenie. Zapytasz – co to za marzenie?! Odpowiemy, że chcemy dwa miesiące swojego życia oddać innym, zabrać do Nigerii cała naszą energię i zapał do pracy, przekazać wiedzę, pomóc ludziom, zmieniać świat :)

A TY możesz nam w tym bardzo POMÓC!
Ale o co tak dokładniej chodzi… ;)
W mieście Ibadan weźmiemy udział w organizacji kolejnego już obozu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży. HOLIDAY CAMP w Ibadanie łączy w sobie zabawę z nauką i doskonaleniem umiejętności. Każda z nas zajmie się tym, na czym zna się najlepiej. Ela powie dzieciom co nieco o świecie w ramach lekcji geografii, Marta sprawi, że ułamki i geometria przestaną być straszne. Na uczestników obozu czekają też inne wyzwania w ramach tzw. talent development – czyli doskonalenia umiejętności. Jak uszyć coś praktycznego do ubrania? Z czego zrobić płyn do mycia naczyń? Robienie solidnych butów? Obok nauki jest też oczywiście czas na zabawę, tańce, sportowe konkurencje. Tak jak w poprzednich latach głównymi organizatorami obozu są Salezjanie i w tym właśnie salezjańskim duchu dajemy możliwość nauki, zabawy, pracy i modlitwy dla wyznawców KAŻDEJ RELIGII, dla KAŻDEGO dziecka.

Jak to ma pomóc?
Dajemy przysłowiową „wędkę”, nie „rybę”! I uczymy z niej korzystać :)
Uczniowie dzięki zdobytej wiedzy będą mogli starać się o miejsce w szkołach, będą lepiej radzić sobie w czasie roku szkolnego. W Nigerii brakuje nauczycieli. Ci, którzy pracują przeważnie mają jedynie podstawowe wykształcenie. Dzieci i młodzież mają niewielkie możliwości, by ukończyć dobre szkoły i zdobyć zawód. Nauka przedmiotowa oraz nauka praktycznych umiejętności dają szansę na zdobycie pracy i utrzymanie rodziny.

JAK MOŻECIE WESPRZEĆ TĘ AKCJĘ I MIEĆ W TYM SWÓJ UDZIAŁ?

Do Nigerii droga daleka. Organizacja obozu wymaga pracy już tutaj w Polsce. Nadszedł czas na intensywne przygotowania! Zbieramy materiały, planujemy, kombinujemy, wymyślamy, żeby dzieciaki jak najwięcej nauczyć i jak najlepiej wszystko przygotować. I w tym wszystkim PROSIMY WAS O POMOC, bo same nie damy rady.

Naszego wyjazdu nikt nie finansuje. Potrzebne pieniądze musimy zdobyć SAME, a co tu ukrywać – sporo tego potrzeba, a że studentkom o takie pieniądze dosyć trudno, prosimy o wsparcie. Głęboko wierzymy, że skoro POWOŁANO NAS DO TEJ MISJI to kwestie materialne nas nie ograniczą i uda się wszystko zrealizować!

A jak to wygląda w cyfrach?
bilet lotniczy ok. 3500 zł, szczepienia ok. 1000 zł, ubezpieczenie ok. 500 zł, wiza ok. 550 zł, leki antymalaryczne 500 zł. Razem… prawie 6100 zł od osoby.

Jeśli możesz, poświęć parę chwil przekazując darowiznę na rzecz naszej MISJI. Każda, nawet najmniejsza kwota się liczy. Może będzie to 30 zł? 20 zł? 10 zł? 5 zł? Za każde wsparcie z góry dziękujemy!

Naddatek ze zbiórki zostanie przeznaczony na organizację HOLIDAY CAMP.

Jeśli masz możliwość i chcesz wesprzeć nas, a tym samym Holiday Camp w Nigerii poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne dane:
Salezjański Wolontariat Misyjny – MŁODZI ŚWIATU
ul. Tyniecka 39, 30-323 Kraków
Bank PEKAO S.A. 17 1240 4533 1111 0000 5423 3120
Jako tytuł przelewu wpisz w zależności od tego, do kogo mają trafić potrzebne pieniądze:

„Darowizna na cele misyjne, Nigeria 2016, Elżbieta Permus”
lub
„Darowizna na cele misyjne, Nigeria 2016, Marta Ruszczyńska”

Prosimy także o modlitwę za nas, za naszą pracę, za naszych podopiecznych. Zapraszajcie znajomych do udziału w nigeryjskiej misji. Jeśli chcecie na bieżąco otrzymywać relacje z wakacyjnych wydarzeń w Ibadanie napiszcie do jednej z nas (martaruszcz@gmail.com lub ela.permus@gmail.com). A może wpadniecie na Tyniecką 39 (www.swm.pl) i sami kiedyś ruszycie w daleki świat? A może chcecie zwiedzić świat „w pigułce”? Zachęcamy do wyprawy po WIOSKACH ŚWIATA! (www.wioskiswiata.org).

BARDZO DZIĘKUJEMY, że chcecie działać razem z nami!
Ela i Marta